Home > Notícia
XCII Travessia Nedant al Port Tarragona

pesca, natació i motonàutica

XCII Travessia Nedant al Port Tarragona

El Reial Club Nautic de Tarragona ha celebrat aquest diumenge 30 de setembre la seva XCII Travessia Nedant al Port de Tarragona, la mes antiga de tot l'estat espanyol.

Amb bon temps, a les 11h del mati tenia lloc la Travessia petita, infantil, d'1km i una hora mes tard, a les 12h la Travessia gran, d'adults, de 2km, en tots dos casos amb exit de participacio i balanc positiu per part del club, com a organitzador.

A mes, la Travessia s'emmarca enguany en els actes de celebracio del 140e aniversari del Reial Club Nautic de Tarragona, el mes antic de Catalunya.


Primers classificats, premis i trofeus 

>Primer classificat de la travessia General Trofeu Coca-cola del club:
-Benjami Masculi: Eduald Tosquella del Club C.N.Tarrega.
-Benjamí Femeni: Lucia Gonzalez del club C.N.Tarraco.
-Infantil Masculi: Sergi Ramon Torrent del C.N.Molins de Rei.
-Infantil Femeni: Sofia Datsemo del Club Cervera.
-Junior Masculi: Pepe Vendrell del C.N.Lleida.
-Junior Femeni: Laia Fortuny del C.N.Cambrils. 
-Absolut Masculi: Jordi Corominas del Club Farnes.
-Absolut Femeni: Aida Bertran del C.N.Granollers.
-Master A.Masculi: Jose Javier Monton del C.N.Tarraco.
-Master A.Femeni: Gemma Zapater del C.N.Tarraco.
-Master B.Masculi: Pau Sumoy del C.N.Tarraco.
-Master B.Femeni: Gemma Leiro del C.N.Cambrils.
-Master C.Masculi: Jordi Cervera del C.N.Reus Ploms.
-Master C.Femeni: Claustre Duran del C.N.Tarraco.
-Master D.Masculi: Ferran Arce del Club Independent.
-Master D.Femeni: Regina Hernandez del C.N.Lleida.
-Master E.Masculi: Josep Farre de C.N.Sant Andreu.


>Primer classificat del RCN Tarragona a travessia general del club: Santiago Crinille.
>Primer classificat del RCN Tarragona a travessia petita del club: (ningu).
>Trofeu Memorial Joaquim Ricoma al nedador local mes ben classificat (travessia general) del club: 
Pau Sumdy
>Trofeu Memorial Joaquim Ricoma a la nedadora local mes ben classificada (travessia general) del club: Gemma Zapater.
>Trofeu Memorial Ulpiano Diaz al nedador classificat mes jove (travessia petita): Lautaro Sparano del C.N.Tarraco.
>Trofeu Memorial Ulpiano Diaz a la nedadora classificada mes jove (travessia petita): Aafre Roch del C.N.Sitges.
>Trofeu Asseguradora Virgili-Campabadal al nenador de mes edat del club: Javier Blan del Reus Ploms
>Trofeu Memorial Joan Llambrich a la nedadora de mes edat del club: Regina Hernandez del C.N.Lleida.
>Trofeu Club Natacio Tarraco al nedador classificat local mes jove: Lautaro Sparano del C.N.Tarraco.
>Trofeu Club Natacio Tarraco a la nedadora classificada local mes jove: Lucia Gonzalez del C.N.Tarraco.

Tornar

Banderi
Activitats dirigides - Tardor 2018
Reserva online
Tarragona Nàutica
Segueix-nos a Facebook
Segueix-nos a Twitter